Düğün Dansı Kursları Düğün Dansı Dersleri

Düğün Dansı Nedir ? Düğün Dansı Çeşitleri ? Düğün Dansı Derslerimiz ?


Düğün Dansı Nedir?

Düğün dansı çiftlerin yeni hayatına eğlenceli, romantik ya da çılgın bir şekilde başladığının göstergesidir. Yıllar boyu sürecek ve beraber geçirilecek bir ömrün ilk kutlamasıdır. Düğün dansı, ömür boyu hafızalarda yer edecek bir gösterinin yansımasıdır aynı zamanda.

Tarzının, müziğinin, koreografisinin nasıl olduğu önemli değildir. Burada asıl olan çiftlerin birbirini anlayabilmesi ve ortak bir beden dili oluşturabilmesidir. Bu sebeple düğün dansı eğitmenleri, eşlerin ortak karakterini çözümlemeye ve onlara en uygun düğün dansını bulmaya yardımcı olur. Sonrasında ise koreografi hazırlanması ve müzik seçimleri üzerine yoğunlaşılır, çiftlere özel gösteriler hazırlanır.

Düğün Dansı Aşk, Romantizm ve Tutku!

Dans türleri tarih boyunca toplumluların duygularını, yaşadıklarını ve hissettiklerini beden diliyle anlatılmasıyla ortaya çıkmıştır. Yapmanız gereken ise düğün dans türlerini incelerken aşkınızı ve sizi en iyi şekilde anlatan düğün dansına yoğunlaşmak olmalıdır. Romantik bir çift misiniz, yoksa eğlenceli mi? Çılgın partilerde olmak sizin için vazgeçilmez mi? Bu sorulara vereceğiniz cevap sizi en ideal düğün dansına doğru yaklaştıracaktır.

Romantik Çiftlerin Dansı Tango, Vals ve Rumba

Romantik ve duygusal bir çift olduğunuzu düşünüyorsanız seçim yapmakta çok zorlanmayabilirsiniz. Zira sizin dansınız tango, vals ya da rumbadır… Tutkulu bakışmalar, asil duruşlar ve etkileyici melodiler ile hem kendinizi hiç olmadığı kadar özgür hissedebilir hem de konuklarınızı muhteşem bir gösteri ile selamlayabilirsiniz. Düğün dans kursu seçerken romantik koreografiler istediğinizi özellikle belirtmelisiniz.

Çılgın ve Eğlenceli Eşlerin Hareketli Adımları

Eğlence sizin için hayatın anlamıysa, sürekli kahkahalar atarak yaşıyorsanız ve kendinizi kıpır kıpır bir çift olarak tanımlıyorsanız fazla düşünmeyin! Bachata, salsa ya da cha cha türlerinden dilediğinizi seçebilir ve tüm salonu coşturabilirsiniz. Hatta koreografinin sonunda tüm konukların size eşlik etmesini isteyerek mutluluğunuzu herkesle paylaşabilirsiniz. Düğün dansı için kanınızı kaynatan ritimler seçebilirsiniz.

Geleneksel Danslardan Vazgeçmeyenlere!

Yılların bir geleneğidir düğün dansı… Dünyanın tüm şehirlerinde çiftler mutluluklarını dans ederek anlatırlar. Yunanistan kıyılarında sirtaki yapan çiftler görülür bazen, İspanya’da ise flamenkonun en isyankar hali ile karşılaşılır. Türkiye’ye gelindiğinde ise Efelerin dansı kaplar her yanı. Etkileyici müziği ile tüm konuklar aynı mutluluğu paylaşır. Düğün dansı seçiminizde yöresel danslarımızı da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Neden Düğün Dansı?

Düğün dansı hayatınızın ilk dansı olarak nitelendirilir. Özel gününüzde gerçekleştireceğiniz ilk dans için eğitmenlerimizden düğün dansı dersi alarak unutulmaz bir geceye imza atabilirsiniz. Hayatta bir kere yaşayabileceğiniz o çok özel günlerden olan düğününüzde, kendinize özel bir şarkı ile seçerek yıllarca gülümseyerek hatırlayacağınız bir anı yaratabilirsiniz. Herkesten farklı olmak, daha önce denenmemiş koreografileri denemek için iyi bir düğün dansı kursu seçmelisiniz. Başarılı eğitmenler ve büyüleyici düğün dansı koreografisiyle konuklarınızı kendinize hayran bırakabilirsiniz.

“Düğün Dansı” Öğrenmek Neden Önemlidir?

Düğün dansı sadece sevdiklerinizin, ailenizin ve arkadaşlarınızın hayran dolu bakışlarını üzerinizde toplamak için değil, birbirinize olan bağlılığın ve aşkın bir kez daha gözler önüne serilmesini simgeler. Düğün gününüz siz ve sevdikleriniz için tarihin bir parçası olacaktır. İşte sahne sizin, birbiriniz için yaratıldığınızı göstermek için size verilen fırsatı iyi değerlendirin! Düğün dansınız ile büyüleyin!

Düğün Dansı Size Neler Kazandırır?

Düğün için aldığınız derslerde gerçekleştirdiğiniz fiziksel aktiviteler beden sağlığınız açısından önemlidir. Bunun yanı sıra sosyal hayatınıza da renk ve yeni anlamlar katmış olursunuz. Öte yandan eşinizle aranızdaki romantizmin de canlı kalmasını sağlarsınız. Performans sırasında el ele tutuşmalar ve gözlerinizden hissedilen “seni seviyorum” mesajındaki duygusallık daha iyi nasıl anlatılabilir ki. Ayrıca düğününüze ne kadar özen gösterdiğinizi konuklarınıza anlatmanın en güzel yolu keyifli bir düğün dansıdır.

En Güzel Güne En Özel Dans…

Dans ve müzik birbiri ile uyum içinde ilerler. İşitsel açıdan müzik, görsel açıdan koreografi çok önemlidir. Hareketler belirli adım ve kalıplara bölünerek, duyguların ve müziğin yardımı ile bütünleşerek büyür. Tıpkı sizin aşkınız gibi… Bu özel gününüzü muhteşem bir gösteriyle süslemek istiyorsanız Yıldız Dans Akademi eğitmenlerinden profesyonel destek alabilirsiniz. En güzel güne en özel danslar sizi bekliyor…