Kizomba dansları Kizomba

Kizomba Nedir ? Kizomba Çeşitleri ? Kizomba Derslerimiz ?


Kizomba, Afrika, Portekiz gibi diğer Avrupa ülkelerinde yıllardır dans edilmekte ancak daha yeni yeni Türkiye’de bilinmeye başlanmakta.
Kizomba, kizomba, kizomba… Angola’da doğan bu dans türü latin dünyasında fırtına gibi esmeye başladı!

Kizomba’nın çıkış yerinin Angola olması ve orada en popüler dans olarak çoğu ülkede de trendini git gide arttırmaktadır. Kizomba’nın kökeni Afro – Küba kültürüne dayananan bir dans türüdür. Kizomba da bir çok müzik türü görebilirsiniz,geleneksel semba, Angola tarzı merenge gibi müzikler görebilirsiniz. Kizomba daha yumuşak bir müzik ile gözlerinizi kapatıp partnerinizin leadini hissederek çok rahat dans edebileceğinizi bir dans türüdür.

Kizomba çiftli, vücudu fazla germeden, akıcı ve yavaş dans edilir. Salon danslarının aksine, sürekli terkar edilecek bir temel adım yoktur; müzikle birlikte hareket etmek önceliktir. Kizomba dört – beş hareketle bile dans edilebilir; elbette bununla birlikte, dünyanın farklı yerlerinde dansçıların kizomba müziğine farklı yorumlar katmasıyla, kullanılan adımların çeşitliliği sürekli genişlemekte ve zenginleşmektedir. Örneğin, Paris (Fransız) stilinde daha fazla ayak çalışmasına ve ritmin birden değişmesi halinde uyum sağlamaya odaklanılır.

Kısa zamanda öğrenilmesi ve dans pistinde keyfine varılması kolay bir dans olmakla birlikte, kendisinin cazibesine kapılanlar için Kizomba, sürekli yeni adımlarla ve hareketlerle geliştirilerek meydan okuyucu ve ilginç olmaya devam eder.

  • Başlangıç, Orta Seviye ve ileri seviye Kizomba sınıfları
  • Kizomba Grup ve solo gösteriler.
  • Kizomba festivalleri ve Kizomba geceleri.